Digitalizacja

Profesjonalna digitalizacja dokumentacji geodezyjnej

Digitalizacja, czyli przenoszenie tradycyjnych materiałów drukowanych do formy cyfrowej, jest odpowiedzią na rozwój technologiczny, który obejmuje wszystkie branże gospodarki. Za pomocą skanowania możliwe jest przeniesienie do środowiska cyfrowego wszelkiego rodzaju materiałów, m.in. dokumentacji księgowych, akt pracowniczych, raportów, sprawozdań, zasobów archiwalnych oraz dokumentacji geodezyjnej.

Specjalizujemy się w digitalizacji dokumentów geodezyjnych, które bezpiecznie transportujemy monitorowanymi pojazdami do siedziby naszej firmy. Podczas przygotowywania dokumentów do digitalizacji konieczne jest rozszycie materiałów – mamy wieloletnie doświadczenie w tego rodzaju pracach, a przy materiałach wymagających specjalistycznego traktowania współpracujemy z introligatorami.

Zdigitalizowane kopie dokumentów poddajemy profesjonalnej obróbce cyfrowej, której nieodłącznym elementem jest przypisanie odpowiednich metadanych zgodnych z wytycznymi klienta. Tworzymy kompletne bazy danych systemu geodezyjnego wraz z indeksacją materiałów według założonej struktury. Przed przekazaniem dokumentacji klientowi kontrolujemy jakość kopii cyfrowych i metadanych. Ostatnim etapem jest bezpieczne przekazanie klientowi oryginalnej dokumentacji wraz z elektronicznym dostępem do cyfrowych kopii. Nasza pracownia wyposażona jest w specjalistyczne skanery książkowe, płaskie i szczelinowe, dzięki którym jesteśmy w stanie poddawać procesowi digitalizacji materiały w różnych formatach. Nasza wykwalifikowana kadra skanuje do 2 000 000 stron miesięcznie.

Jakie korzyści przynosi digitalizacja dokumentacji?

Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Administracji i Cyfryzacji z dnia 5 września 2013 r. w sprawie organizacji i trybu prowadzenia państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego – do dnia 31 grudnia 2020 r. należy poddać digitalizacji wszystkie posiadane zasoby geodezyjne i kartograficzne. Digitalizacja jest jednak czymś znacznie więcej niż spełnieniem obowiązku ustawowego.

Do jej najważniejszych korzyści zaliczamy:

  • bezpieczeństwo dokumentacji – cyfrowy produkt nie jest narażony na zagrożenia fizyczne, takie jak zniszczenie czy zgubienie,
  • zwiększenie efektywności – poprawa jakości i szybkości obsługi interesantów,
  • łatwy dostęp do dokumentacji – pracownicy mogą znacznie szybciej korzystać z zasobów cyfrowych niż tradycyjnych,
  • poprawa warunków pracy – cyfrowe zasoby nie niosą ryzyka kontaktu człowieka z roztoczami i grzybami, które mogą znajdować się na archiwalnych materiałach,
  • obniżenie kosztów magazynowania i udostępniania dokumentacji – zdigitalizowane materiały nie wymagają wynajmu dodatkowej przestrzeni archiwalnej.

+48 32 337 19 96

P. U. Archi-Scan

ul. Gdańska 27, 41-819 Zabrze

Współpracujemy z wiodącymi podmiotami działającymi na polskim rynku geodezji. Zapewniamy najwyższą jakość, maksymalne bezpieczeństwo i kompleksowe usługi. Więcej informacji na temat digitalizacji i naszej oferty mogą Państwo otrzymać, kontaktując się z nami telefonicznie lub mailowo.